BAĞIMSIZLIK, TARAFSIZLIK, DÜRÜSTLÜK

BAĞIMSIZLIK, TARAFSIZLIK, DÜRÜSTLÜK

TS EN ISO/IEC 17020 standardı kapsamında A Tipi Muayene Kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Teknik Muayene firmasında tüm muayene personeli; muayene kuruluşu ve muayene kuruluşu dışında herhangi bir kişi ve organizasyon tarafından baskı altında kalmadan, kendi hür iradesiyle muayeneleri gerçekleştirir. Muayenelerin tarafsızlığı Teknik Muayene sorumluluğu altındadır.

Muayene Personeli; Tarafsızlık, Bağımsızlık ve dürüstlük ilkesine uygun bir şekilde, meslektaş ve yandaş ayrımı yapmadan, görevlerini her ne amaçla olursa olsun maddi ve manevi çıkar beklemeksizin,  mesleki etik kurallar çerçevesinde mühendislik formasyonunu kullanarak, bilimsel ve teknik kriterlere göre muayene faaliyetlerini yürütür.

  • Teknik Muayene Yönetim Kurulu; personele baskı yapmaz ve dışarıdan gelen her türlü ticari, mali veya diğer baskıları engeller.

  • Müşterilerinin; muayene faaliyetlerinde tarafsızlık ve bağımsızlık ile ilgili olan güvenini azaltacak herhangi bir faaliyette bulunmaz.

  • Her ne amaçla olursa olsun maddi ve manevi çıkar beklemeksizin tüm personelinin yapacakları çalışmalarda tarafsız davranmalarını sağlar, müşterinin haklarını korur.

  • Teknik Muayene olarak, muayene faaliyetlerinde bu şekilde davranmayı ve muayene raporlarını, Bağımsızlık ve Tarafsızlık çerçevesinde en kısa zamanda hazırlayıp sunmayı taahhüt ve beyan ederiz.

 

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli