NEDEN PERİYODİK KONTROL YAPTIRMALIYIM?

Zorunlu Olduğu İçin Değil, Gerekli Olduğu İçin Periyodik Kontrol Yaptırın.

Periyodik kontroller çalışma hayatının bir parçası ergonomi, iş ve çevre güvenliğinin yapıtaşlarından biridir. Ülkemizde 6331 sayılı yasaya bağlı olarak çıkarılan yönetmeliklerde bir çok kontrolün zorunlu olduğu ve işverence yaptırılması gereği belirtilmiştir. unutulmaması gereken en önemli unsur periyodik kontrollerin amacıdır. Periyodik kontrol işletme içerisinde bağımsız ve konusunda uzman bir gözün çektiği fotoğraftır. Bu fotoğrafa işletme içerisindeki bir çok süreci etkilemekte her şeyden önce yapılan işe bir eğitim, firmanın İSİG süreçlerinin bir gelişimi olarak bakılmalıdır. bu amaçlar doğrultusunda yapılan periyodik kontrol işletme açısındanda yaralı olur.

 

  • Periyodik kontrol bakım, onarım ve makinaların revizyon süreçlerinin bir parçasıdır. Kontrollerde belirtilen uygunsuzlukların bakım faaliyetiyle giderilmesi gerekmektedir.

  • Periyodik kontrol eğitim sürecinin bir parçasıdır. Firmada çalışan operatörlerin kullandıkları makinalar için yetkinlikleri değerlendirilir.

  • Periyodik kontrol firma içi risk yönetiminin bir parçasıdır ve işletme körlüğünü azaltır. Dışarıdan gelen bağımsız bir denetçi iş proseslerinize ve kullanılan makinalara farklı bir gözle bakarak muayene eder.

 

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli